Seattle District
NRLCA Stewards


District
Representative


Joyce


Joyce
Patteson



P.O. Box 1005
Selah WA 98942-1005
Phone-(509)580-0043 Joyce.Patteson@nrlca.org





Assistant
District
Representative


Renee

Renee
Pitts



P.O. 1795
Orting WA 98360-1795
Phone - (509) 315-7012
renee.pitts@nrlca.org






Assistant
District
Representative


Alicia

Alicia
Peterson



PO BOX 471
Graham, WA 98338
Phone: 253-208-3344
E Mail: alicia.peterson@nrlca.org

Area of Assignment:
Portland District
Seattle District



Assistant
District
Representative


Jeff

Jeff
Taylor



P.O. Box 703
Greenacres, WA 99016-0703
Phone:(509) 690-0126
Jeffrey.Taylor@nrlca.org

Jeff is assigned to the
following 3-digit ZIP breakdown:

838,

990,

991,

992


Area
Steward


Dawn

Dawn
Ayers



PO Box 6
Sumner WA 98390-0006
Phone: (253) 468-2119
dawnayersunionmember@gmail.com

Assigned offices:

Auburn
Covington
Graham
Issaquah
Maple Valley
North Bend
Olalla
Puyallup
Ravensdale
Sumner / Bonney Lake
Wauna




Portland District
NRLCA Stewards
District
Representative


Monte

Monte
Hartshorn




P.O. 321
Castle Rock WA 98611-0321
Phone - (509) 315-7670
Monte.Hartshorn@nrlca.org
Area of Assignment:

Washington carriers that receive mail
from the Portland District


Assistant
District
Representative


Oksana

Oksana
Tropets




PO Box 1904
Gresham, OR 97030-0566
Phone: (503) 347-1753
oksanatropets@nrlca.org






stewards

FIND YOUR STEWARD




Click Here



Local Stewards

Local Office Last Name First Name
Arlington Main & Smokey Point Carrasco,Crystal
Benton City Anderson,Dawn
BlaineHamilton,David
BuckleyPohl,Gabrielle
ChehalisLopez,Gabriel
CheneyArvin,James
ColvilleCrow,Lorrie
CoupevilleCarino,Josephine
EastsoundKaufmann,Chris
EatonvillePeterson,Alicia
EnumclawHaukenberry,Karen
Gig HarborStone,Darin
GrandviewBarrett,Paige
GreenacresTaylor,Jefery
Lake StevensLopez,Isabella
LangleyAries,Laura
Marysville Main & AnnexBenson,Lisa
MonroeBlackmer,David
Moses LakeMurdock,Jennie
Mount VernonWise,Rena
NewportChamberlin,Laureen
Port AngelesDurgan,Susan
PoulsboLaine,Alexis
PullmanShinall,Billie
SequimPierce,Will
SheltonRogers,Jody
Spanaway Main & BethelGetty,Estella
StanwoodNguyen,Quang (Henry)
Sumner Main & Bonney LakeAyers,Dawn
SunnysideHutchinson, Jody
VashonLe,Thai
Walla WallaKing,Justin
West RichlandErnsdorf,Brittini
WoodinvilleCarrizales,Rosemary